- O nás»
-
- Učebnica mzdovej kalkulačky
- O mzdovej kalkulačke
- Zmeny v roku 2025
- Zmeny v roku 2024
- O koľko stúpne čistý príjem, ak stúpne hrubá mzda o 1 €?
- Nevýhody práce na čierno
- Exekučná kalkulačka
- Študovať sa oplatí
- Často kladené otázky
- Minimálna mzda
-
- 30 grafov o starnutí pacientov, lekárov a sestier
- Zubári
- Sestry
- Farmácia
- Reforma dôchodkového systému
- Dôchodková kalkulačka
- Lekári
- Strieborná ekonomika
-
-
- Nová metodika miery nezamestnanosti
- Regionálne rozdiely vo V4
- Regionálne rozdiely v DHN
- Regionálne rozdiely v nezamestnanosti
- Vývoj NRO12
- Štatistiky najmenej rozvinutých okresov
- Podrobné štatistiky NRO
- Regionálne rozdiely v štruktúre nezamestnaných
-
- Číselník ISCED
- Priemerná mzda
- Dávky v hmotnej núdzi
- Výška stravného
- Číselník okresov Slovenska
- Inflácia
- Životné minimum
- Nezamestnanosť Česka a Slovenska
- Číselník NACE
- Číselník ISCO
-
- Porovnanie dôb dožitia
- Rodové rozdiely
- Nezamestnanosť mladých a NEET
- Minimálna mzda v EÚ
- Porovnanie nezamestnanosti vekových skupín
- Podiel miezd na HDP
- Nezamestnaní mladí, ktorí sa nevzdelávajú NUTS 2
- Dlhodobá nezamestnanosť NUTS 2
- Miera nezamestnanosti NUTS 2
- Percento zamestnancov zväčša pracujúcich v noci
- Miera zamestnanosti NUTS 2
-
- Bratislava a jej spádové okresy
- Kopanice
- Podunajsko
- dolné Považie
- stredné Považie
- horná Nitra
- Dolná Nitra
- Banské mestá
- Kysuce a Orava
- Horné Považie - Liptov
- Spišské mestá
- Horehronie
- Juhoslovenská kotlina
- Košická kotlina - Torysa
- Horný Zemplín
- Dolný Zemplín
- Regióny EÚ
- Kraje Slovenska
- Nezamestnanosť v regiónoch
- Dataset okresných údajov
-
-
- Projekty a aktivity
- Zvýšenie mzdy
-
- Požiadavky na inkluzívne zamestnávanie
- Integračná suma
- Konferencia: Ako dostať na trh práce dlhodobo nezamestnaných
- Zdroje financovania
- Publikácia inkluzívne zamestnávanie
- Kontrolné mechanizmy
- Správy
- Inkluzívni zamestnanci
- Inkluzívne verejné obstarávanie
- Úspory
- Otázky a odpovede
- Komunitné služby
-
- Garančné poistenie
- Ochrana zdravia
- Minimálne mzdové nároky
- Pracovná cesta
- Sporenie na dôchodok
- Príplatky za sobotu, nedeľu alebo noc
- Sociálne benefity
- Odmeňovanie
- Výplata mzdy
- Nároky plynúce zo skončenia pracovného pomeru
- Zodpovednosť za škodu
- Pracovný čas a prestávky v práci
- Dovolenka
- Zákon o službách zamestnanosti
- Projekt SKRS
-
- Sabatikal
- Štatistiky poberateľov dávok
- Úloha sociálneho pracovníka
- Administratívna nenáročnosť
- Riešenie špecifických prípadov
- Zrušenie priestupkovej imunity
- Krátka reakčná doba
- Úvery iba cez účet
- Maximálna ročná percentná miera nákladov
- Osobný bankrot
- Poradenstvo s oddlžovaním
- Obmedzenie dlhodobých a väčších záväzkov
- Zodpovedné narábanie s majetkom
- Jednoduchšie verejné povinnosti
- Bankový účet pre každého
- Osobitný príjemca ako štandard
- Oplatí sa študovať
- Rovnosť príjmov pred zákonom
- Motivačné poistenie v nezamestnanosti
- Pracovať sa oplatí
- Služba namiesto peňazí
- Poberatelia dávok k zamestnaným
- Inkaso
- Knižnica
-
- Vzdelávanie nezamestnaných
- Nezamestnaní mladí, ktorí sa nezvdelávajú
- Návrh financovania školstva
- Riešenia nezamestnanosti absolventov
- Zdravotne postihnutí
-
- Všetky správy
- Zamestnávanie ekonomicky neaktívnych osôb – skúsenosti, bariéry
- Aká vysoká by mala byť vaša mzda, aby dobehla infláciu?
- Mzdová kalkulačka je doplnená o daň z finančných transakcií
- Inklúzia Rómov v rámci zelenej ekonomiky na Slovensku
- Návrhy legislatívnych zmien na sfunkčnenie sociálnych aspektov verejného obstarávania
- Mzdová kalkulačka je doplnená o zohľadňovanie exekúcií
- Podpora mobility zo strany zamestnávateľov
- Tlačová konferencia k problematike inkasa
- Aktivačné práce
- Kontakt
Miera zamestnanosti NUTS 2 – rok 2025
| Poradie | Kód | Región | Hodnota | Poznámka |
|---|---|---|---|---|
| 1. | FRY5 | Mayotte | 32,2 | za 2020 |
| 2. | TRB2 | Van | 39,6 | |
| 3. | TRC3 | Mardin | 40,9 | |
| 4. | FRY3 | Francúzska Guyana | 42,1 | |
| 5. | TRC2 | Sanliurfa | 44,3 | |
| 6. | ITF6 | Kalábria | 46,4 | |
| 7. | ITF3 | Kampánia | 46,7 | |
| 8. | ITG1 | Sicília | 47,3 | |
| 9. | ES64 | Melilla | 47,4 | |
| 10. | TRB1 | Malatya | 49,6 | |
| 11. | TR63 | Hatay | 50,1 | |
| 12. | ME00 | Čierna Hora | 50,3 | za 2020 |
| 13. | TRC1 | Gaziantep | 50,3 | |
| 14. | ITF4 | Apúlia | 51 | |
| 15. | ES63 | Ceuta | 52,1 | |
| 16. | TRA2 | Agri | 52,6 | |
| 17. | TRA1 | Erzurum | 52,7 | |
| 18. | TR71 | Kirikkale | 53,2 | |
| 19. | TR72 | Kayseri | 53,3 | |
| 20. | TR62 | Adana | 53,5 | |
| 21. | FRY4 | Réunion | 53,6 | |
| 22. | TR81 | Zonguldak | 54,4 | |
| 23. | FRY1 | Guadeloupe | 54,6 | |
| 24. | TR52 | Konya | 54,9 | |
| 25. | TR51 | Ankara | 55,5 | |
| 26. | EL53 | Západná Makedónia | 56,3 | |
| 27. | HR04 | Kontinentalna Hrvatska | 56,3 | za 2015 |
| 28. | TR41 | Bursa | 56,5 | |
| 29. | RO22 | Sud-Est | 56,5 | |
| 30. | RO41 | Sud-Vest Oltenia | 56,6 | |
| 31. | TR10 | Istanbul | 56,8 | |
| 32. | TR83 | Samsun | 57,2 | |
| 33. | ITF5 | Basilicata | 57,4 | |
| 34. | ITF2 | Molise | 57,9 | |
| 35. | TR33 | Manisa | 58 | |
| 36. | TR31 | Izmir | 58,1 | |
| 37. | ITG2 | Sardínia | 58,2 | |
| 38. | TR21 | Tekirdag | 58,3 | |
| 39. | TR90 | Trabzon | 58,4 | |
| 40. | TR42 | Kocaeli | 58,5 | |
| 41. | BE10 | Región Brusel-hlavné mesto | 58,6 | |
| 42. | MK00 | Severné Macedónsko | 58,8 | |
| 43. | BE32 | Hennegavsko | 59,7 | |
| 44. | EL63 | Západné Grécko | 59,9 | |
| 45. | TR32 | Aydin | 60,3 | |
| 46. | ES61 | Andalúzia | 60,4 | |
| 47. | TR82 | Kastamonu | 60,4 | |
| 48. | EL51 | Východná Makedónia a Trácia | 60,5 | |
| 49. | BE33 | Lutyšsko | 60,9 | |
| 50. | FRY2 | Martinik | 61 | |
| 51. | TR22 | Balikesir | 61 | |
| 52. | RO42 | Vest | 61,2 | |
| 53. | EL61 | Tesália (kraj) | 61,5 | |
| 54. | TR61 | Antalya | 61,7 | |
| 55. | ES43 | Extremadura | 61,9 | |
| 56. | RO21 | Nord-Est | 62,1 | |
| 57. | RS22 | Регион Јужне и Источне Србије | 62,1 | |
| 58. | ITF1 | Abruzzy | 62,4 | |
| 59. | EL52 | Stredná Makedónia | 62,4 | |
| 60. | RO31 | Sud – Muntenia | 62,6 | |
| 61. | EL42 | Notio Aigaio | 62,7 | |
| 62. | EL54 | Epirus | 62,9 | |
| 63. | ES70 | Kanárske ostrovy | 63,2 | |
| 64. | RO12 | Centru | 63,6 | |
| 65. | ES62 | Murcia | 63,7 | |
| 66. | FRM0 | Korzika | 63,8 | |
| 67. | EL41 | Voreio Aigaio | 64 | |
| 68. | ITI4 | Lazio | 64,2 | |
| 69. | EL62 | Ιόνια Νησιά | 64,3 | |
| 70. | EL64 | Στερεά Ελλάδα | 64,4 | |
| 71. | RO11 | Nord-Vest | 64,4 | |
| 72. | ES42 | Kastília-La Mancha | 64,8 | |
| 73. | BE35 | Namursko | 65,1 | |
| 74. | ES52 | Valencijské spoločenstvo | 65,5 | |
| 75. | RS21 | Регион Шумадије и Западне Србије | 65,6 | |
| 76. | BG31 | Severozapaden | 65,7 | |
| 77. | RS12 | Vojvodina | 65,7 | |
| 78. | FRJ1 | Languedoc-Roussillon | 65,7 | |
| 79. | SK04 | Východné Slovensko | 66,3 | |
| 80. | FRE1 | Nord-Pas-de-Calais | 66,6 | |
| 81. | FRF3 | Lotrinsko | 66,8 | |
| 82. | PL82 | Podkarpatské vojvodstvo | 66,9 | |
| 83. | FRF2 | Champagne-Ardenne | 67,3 | |
| 84. | ES12 | Astúria | 67,3 | |
| 85. | FRC2 | Franche-Comté | 67,4 | |
| 86. | ES11 | Galícia | 67,4 | |
| 87. | EL30 | Atika | 67,5 | |
| 88. | ITI3 | Marky | 67,5 | |
| 89. | BG42 | Yuzhen tsentralen | 67,6 | |
| 90. | FRE2 | Pikardia | 67,6 | |
| 91. | BE31 | Valónsky Brabant | 67,7 | |
| 92. | AT13 | Viedeň | 67,8 | |
| 93. | BE34 | Luxembourg (provincia) | 67,9 | |
| 94. | FRL0 | Provence-Alpes-Côte d’Azur | 68 | |
| 95. | EL65 | Πελοπόννησος | 68,1 | |
| 96. | HR03 | Jadranska Hrvatska | 68,3 | |
| 97. | EL43 | Kriti | 68,3 | |
| 98. | ES13 | Kantábria | 68,3 | |
| 99. | FRD2 | Horná Normandia | 68,4 | |
| 100. | ITC3 | Ligúria | 68,8 | |
| 101. | ITC1 | Piemont | 68,9 | |
| 102. | PT18 | Alentejo | 69,1 | za 2018 |
| 103. | BG32 | Severen tsentralen | 69,1 | |
| 104. | ES21 | Baskicko | 69,1 | |
| 105. | ITI2 | Umbria | 69,1 | |
| 106. | ES41 | Kastília-León | 69,1 | |
| 107. | BG34 | Yugoiztochen | 69,1 | |
| 108. | FRC1 | Burgundsko | 69,1 | |
| 109. | UKG3 | West Midlands | 69,2 | za 2019 |
| 110. | ITH3 | Benátsko | 69,3 | |
| 111. | FRI3 | Poitou-Charentes | 69,3 | |
| 112. | UKC1 | Tees Valley and Durham | 69,4 | za 2019 |
| 113. | ITH4 | Furlansko-Júlske Benátky | 69,4 | |
| 114. | PL62 | Varmsko-mazurské vojvodstvo | 69,5 | |
| 115. | LU00 | Luxembursko | 69,5 | |
| 116. | ES22 | Navarra | 69,5 | |
| 117. | ITC4 | Lombardsko | 69,6 | |
| 118. | FR10 | Île de France | 69,8 | |
| 119. | BE22 | Limbursko | 69,9 | |
| 120. | UKM8 | West Central Scotland | 70 | za 2019 |
| 121. | ES24 | Aragónsko | 70 | |
| 122. | HU31 | Eszak-Magyarorszag | 70 | |
| 123. | BE24 | Flámsky Brabant | 70,3 | |
| 124. | ES53 | Baleáry | 70,5 | |
| 125. | PL81 | Lubelské vojvodstvo | 70,5 | |
| 126. | ITI1 | Toskánsko | 70,5 | |
| 127. | FI1D | Pohjois- ja Itä-Suomi | 70,5 | |
| 128. | PT16 | Centro | 70,7 | za 2018 |
| 129. | UKN0 | Severné Írsko | 70,9 | za 2019 |
| 130. | ES51 | Katalánsko | 70,9 | |
| 131. | PL84 | Podleské vojvodstvo | 71 | |
| 132. | PT20 | Azory | 71 | |
| 133. | UKC2 | Northumberland and Tyne and Wear | 71 | za 2019 |
| 134. | PL42 | Západopomoranské vojvodstvo | 71,1 | |
| 135. | PL21 | Malopoľské vojvodstvo | 71,1 | |
| 136. | ES23 | La Rioja | 71,1 | |
| 137. | PL72 | Svätokrížske vojvodstvo | 71,2 | |
| 138. | UKE4 | West Yorkshire | 71,2 | za 2019 |
| 139. | PL22 | Sliezske vojvodstvo | 71,2 | |
| 140. | PT17 | Lisboa | 71,3 | za 2018 |
| 141. | PL43 | Lubuské vojvodstvo | 71,3 | |
| 142. | ITH5 | Emilia-Romagna | 71,4 | |
| 143. | BE21 | Antverpy | 71,4 | |
| 144. | FRH0 | Bretónsko | 71,4 | |
| 145. | DE50 | Brémy | 71,4 | |
| 146. | CH07 | Ticino | 71,5 | |
| 147. | UKD7 | Merseyside | 71,5 | za 2019 |
| 148. | FRI2 | Limuzínsko | 71,5 | |
| 149. | FRB0 | Centre-Val de Loire | 71,6 | |
| 150. | FI1C | Južné Fínsko | 71,6 | |
| 151. | SI03 | Východné Slovinsko | 71,7 | |
| 152. | HU23 | Del-Dunantul | 71,7 | |
| 153. | RS11 | Belehrad | 71,7 | |
| 154. | FRD1 | Dolná Normandia | 71,7 | |
| 155. | PT30 | Região Autónoma da Madeira | 71,8 | |
| 156. | FRJ2 | Midi-Pyrénées | 71,8 | |
| 157. | FRK2 | Rhône-Alpes | 71,8 | |
| 158. | UKE3 | South Yorkshire | 71,9 | za 2019 |
| 159. | ITH2 | Tridentsko-Horná Adiža | 71,9 | |
| 160. | PL92 | Mazowiecki regionalny | 71,9 | |
| 161. | LV00 | Lotyšsko | 71,9 | |
| 162. | ITC2 | Valle d’Aosta | 72 | |
| 163. | FRG0 | Pays-de-la-Loire | 72 | |
| 164. | UKL1 | West Wales and The Valleys | 72 | za 2019 |
| 165. | ES30 | Madridské spoločenstvo | 72,1 | |
| 166. | PL61 | Kujavsko-pomoranské vojvodstvo | 72,1 | |
| 167. | FRK1 | Auvergne | 72,2 | |
| 168. | UKI7 | Outer London – West and North West | 72,2 | za 2019 |
| 169. | NO03 | Sør-Østlandet | 72,2 | za 2015 |
| 170. | HU32 | Eszak-Alfold | 72,2 | |
| 171. | FI1B | Uusimaa | 72,3 | |
| 172. | LT02 | Vidurio ir vakarų Lietuvos regionas | 72,3 | |
| 173. | FI19 | Západné Fínsko | 72,5 | |
| 174. | BG33 | Severoiztochen | 72,5 | |
| 175. | DE30 | Berlín | 72,5 | |
| 176. | PT11 | Severná oblasť | 72,8 | |
| 177. | FRF1 | Alsasko | 72,8 | |
| 178. | PL52 | Opolské vojvodstvo | 72,9 | |
| 179. | UKD3 | Veľký Manchester | 72,9 | za 2019 |
| 180. | FRI1 | Akvitánsko | 72,9 | |
| 181. | DEA1 | Düsseldorf | 73 | |
| 182. | CZ04 | Severozápad | 73 | |
| 183. | CH01 | Région lémanique | 73 | |
| 184. | UKE1 | East Riding and North Lincolnshire | 73,1 | za 2019 |
| 185. | AT11 | Burgenland | 73,1 | |
| 186. | UKI5 | Outer London – East and North East | 73,2 | za 2019 |
| 187. | UKI3 | Inner London – West | 73,3 | za 2019 |
| 188. | BE23 | Východné Flámsko | 73,5 | |
| 189. | DEA5 | Arnsberg | 73,6 | |
| 190. | SK03 | Stredné Slovensko | 73,6 | |
| 191. | IE04 | Northern and Western | 73,6 | |
| 192. | UKF3 | Lincolnshire | 73,8 | za 2019 |
| 193. | PL41 | Veľkopoľské vojvodstvo | 73,8 | |
| 194. | AT21 | Korutánsko | 73,8 | |
| 195. | CZ08 | Moravskoslezsko | 73,8 | |
| 196. | ITH1 | Autonómna provincia Bolzano – Horná Adiža | 73,9 | |
| 197. | BE25 | Západné Flámsko | 73,9 | |
| 198. | PL71 | Lodžské vojvodstvo | 73,9 | |
| 199. | UKM9 | Southern Scotland | 74 | za 2019 |
| 200. | SI04 | Západné Slovinsko | 74,1 | |
| 201. | UKD4 | Lancashire | 74,1 | za 2019 |
| 202. | SK02 | Západné Slovensko | 74,2 | |
| 203. | PL63 | Pomoranské vojvodstvo | 74,3 | |
| 204. | PL51 | Dolnosliezske vojvodstvo | 74,4 | |
| 205. | SE12 | Östra Mellansverige | 74,4 | |
| 206. | NO04 | Agder og Rogaland | 74,4 | za 2015 |
| 207. | DEC0 | Sársko | 74,5 | |
| 208. | NO02 | Innlandet | 74,5 | |
| 209. | DE60 | Hamburg | 74,5 | |
| 210. | IE05 | Southern | 74,6 | |
| 211. | AT22 | Štajersko | 74,7 | |
| 212. | SE22 | Sydsverige | 74,7 | |
| 213. | DEE0 | Sasko-Anhaltsko | 74,9 | |
| 214. | BG41 | Yugozapaden | 75 | |
| 215. | CZ05 | Severovýchod | 75 | |
| 216. | PT15 | Algarve | 75 | |
| 217. | HU33 | Del-Alfold | 75 | |
| 218. | IE06 | Eastern and Midland | 75 | |
| 219. | RO32 | Bucuresti – Ilfov | 75 | |
| 220. | UKF1 | Derbyshire and Nottinghamshire | 75,1 | za 2019 |
| 221. | DK03 | Južné Dánsko | 75,3 | |
| 222. | UKI4 | Inner London – East | 75,3 | za 2019 |
| 223. | EE00 | Estónsko | 75,4 | |
| 224. | DK05 | Severné Jutsko (administratívny región) | 75,4 | |
| 225. | CZ06 | Juhovýchod | 75,6 | |
| 226. | NL33 | Južný Holland | 75,6 | za 2018 |
| 227. | DE92 | Hannover | 75,7 | |
| 228. | DEA2 | Kolín | 75,7 | |
| 229. | DE71 | Darmstadt | 75,7 | |
| 230. | CZ07 | Stredná Morava | 75,7 | |
| 231. | NO06 | Trøndelag | 75,8 | |
| 232. | UKM7 | Eastern Scotland | 75,9 | za 2019 |
| 233. | AT12 | Dolné Rakúsko | 75,9 | |
| 234. | DE91 | Braunschweig | 75,9 | |
| 235. | DK02 | Sjælland (región) | 76 | |
| 236. | SE31 | Norra Mellansverige | 76 | |
| 237. | UKK3 | Cornwall | 76 | za 2019 |
| 238. | DE80 | Meklenbursko-Predpomoransko | 76,1 | |
| 239. | NO05 | Vestlandet | 76,2 | za 2015 |
| 240. | CZ03 | Juhozápad | 76,3 | |
| 241. | HU22 | Nyugat-Dunantul | 76,3 | |
| 242. | NO01 | Oslo og Akershus | 76,4 | za 2015 |
| 243. | DED5 | Leipzig | 76,4 | |
| 244. | DEA3 | Münster | 76,4 | |
| 245. | UKL2 | East Wales | 76,4 | za 2019 |
| 246. | DE72 | Gießen | 76,5 | |
| 247. | DK04 | Region Midtjylland | 76,5 | |
| 248. | CZ02 | Stredné Čechy | 76,6 | |
| 249. | UKJ3 | Hampshire and Isle of Wight | 76,6 | za 2019 |
| 250. | HU12 | Peštianska župa | 76,8 | |
| 251. | CY00 | Cyprus | 76,8 | |
| 252. | SE23 | Västsverige | 76,8 | |
| 253. | UKI6 | Outer London – South | 76,8 | za 2019 |
| 254. | AT34 | Vorarlbersko | 76,8 | |
| 255. | DED4 | Chemnitz | 76,8 | |
| 256. | DE40 | Brandenbursko | 76,9 | |
| 257. | HU21 | Kozep-Dunantul | 77 | |
| 258. | UKJ4 | Kent | 77,1 | za 2019 |
| 259. | SE33 | Övre Norrland | 77,3 | |
| 260. | DEF0 | Šlezvicko-Holštajnsko | 77,3 | |
| 261. | DEA4 | Detmold | 77,3 | |
| 262. | NO07 | Nord-Norge | 77,4 | |
| 263. | DEG0 | Durínsko | 77,4 | |
| 264. | SE21 | Småland med öarna | 77,4 | |
| 265. | AT31 | Horné Rakúsko | 77,4 | |
| 266. | UKH3 | Essex | 77,5 | za 2019 |
| 267. | UKM5 | North Eastern Scotland | 77,5 | za 2019 |
| 268. | DE93 | Lüneburg | 77,5 | |
| 269. | LT01 | Sostinės regionas | 77,7 | |
| 270. | UKF2 | Leicestershire, Rutland and Northamptonshire | 77,8 | za 2019 |
| 271. | DE73 | Kassel | 77,8 | |
| 272. | UKD6 | Cheshire | 77,8 | za 2019 |
| 273. | SE11 | Štokholm | 77,8 | |
| 274. | DEB3 | Rheinhessen-Pfalz | 77,9 | |
| 275. | UKH2 | Bedfordshire and Hertfordshire | 77,9 | za 2019 |
| 276. | UKM6 | Highlands and Islands | 78 | za 2019 |
| 277. | UKG2 | Shropshire and Staffordshire | 78 | za 2019 |
| 278. | UKH1 | East Anglia | 78,2 | za 2019 |
| 279. | UKG1 | Herefordshire, Worcestershire and Warwickshire | 78,2 | za 2019 |
| 280. | UKE2 | North Yorkshire | 78,6 | za 2019 |
| 281. | DE12 | Karlsruhe | 78,6 | |
| 282. | AT32 | Salzbursko | 78,6 | |
| 283. | SK01 | Bratislavský kraj | 78,7 | |
| 284. | HU11 | Budapešť | 78,8 | |
| 285. | AT33 | Tirolsko | 78,9 | |
| 286. | UKJ2 | Surrey, East and West Sussex | 79 | za 2019 |
| 287. | DK01 | Hovedstaden | 79 | |
| 288. | UKK4 | Devon | 79 | za 2019 |
| 289. | CZ01 | Praha | 79,1 | |
| 290. | SE32 | Mellersta Norrland | 79,2 | |
| 291. | NL11 | Groningen | 79,2 | |
| 292. | DEB1 | Koblenz | 79,3 | |
| 293. | UKK2 | Dorset and Somerset | 79,4 | za 2019 |
| 294. | DE94 | Weser-Ems | 79,4 | |
| 295. | NL31 | Utrecht | 79,5 | za 2018 |
| 296. | DE11 | Stuttgart | 79,6 | |
| 297. | DE25 | Mittelfranken | 79,7 | |
| 298. | DED2 | Dresden | 79,7 | |
| 299. | DE13 | Freiburg | 79,7 | |
| 300. | DE24 | Oberfranken | 79,9 | |
| 301. | DEB2 | Trier | 80 | |
| 302. | MT00 | Malta | 80 | |
| 303. | DE26 | Unterfranken | 80 | |
| 304. | UKK1 | Gloucestershire, Wiltshire and North Somerset | 80 | za 2019 |
| 305. | UKD1 | Cumbria | 80,5 | za 2019 |
| 306. | NL42 | Limbursko | 80,5 | |
| 307. | UKJ1 | Berkshire, Buckinghamshire and Oxfordshire | 80,7 | za 2019 |
| 308. | DE23 | Oberpfalz | 80,7 | |
| 309. | DE14 | Tübingen | 80,8 | |
| 310. | CH03 | Nordwestschweiz | 80,8 | |
| 311. | DE22 | Dolné Bavorsko | 81 | |
| 312. | DE27 | Švábsko | 81,2 | |
| 313. | PL91 | Warszawski stołeczny | 81,2 | |
| 314. | DE21 | Horné Bavorsko | 81,3 | |
| 315. | CH02 | Espace Mittelland | 81,6 | |
| 316. | NL12 | Frízsko | 82,1 | |
| 317. | CH04 | Zürich | 82,2 | |
| 318. | FI20 | Alandy | 82,3 | |
| 319. | NL13 | Drenthe | 82,5 | |
| 320. | CH05 | Ostschweiz | 83,1 | |
| 321. | NL32 | Severný Holland | 83,1 | |
| 322. | NL41 | Severné Brabantsko | 83,2 | |
| 323. | NL22 | Gelderland | 83,3 | |
| 324. | NL23 | Flevoland | 83,4 | |
| 325. | NL21 | Overijssel | 83,4 | |
| 326. | CH06 | Stredné Švajčiarsko | 83,6 | |
| 327. | NL34 | Zéland | 83,9 | |
| 328. | IS00 | Island | 85,4 | za 2024 |
Údaje za rok 2025. Zdrojom dát je Eurostat, tabuľka [lfst_r_lfe2emprt].
- Miera zamestnanosti NUTS 2 – rok 2025
- Miera zamestnanosti NUTS 1 – rok 2024
- Miera zamestnanosti NUTS 2 – rok 2024
Citovať ako: Michal Páleník: Európa a jej regióny v číslach - Miera zamestnanosti NUTS 2 – rok 2025, Inštitút zamestnanosti, dostupné na https://www.iz.sk/Spd2, ISBN: 978-80-970204-9-1, DOI:10.5281/zenodo.10200164
Tento článok je súčasťou projektu Politiky zamestnanosti realizovaného Inštitútom zamestnanosti. Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu v rámci OP EVS.
https://www.iz.sk/sk/projekty/ukazovatele-za-EU/miera-zamestnanosti








